czwartek, 4 kwietnia 2013

Poradnik hodowcy smoków


Moim marzeniem zawsze był smok, to niezwykłe stworzenie i jak ktoś uważa inaczej, to ten poradnik zdecydowanie nie jest dla niego.

"Poradnik hodowcy smoków'' 
część pierwsza

Smoki to skrzydlate i nie skrzydlate gady o antycznym rodowodzie. Ich wielkość, męstwo oraz magiczne moce rozsławiły je na cały świat. Sprawiły jednak, że wiele istot obawia się smoków. Najstarsze z nich to niewątpliwie jedni z najpotężniejszych mieszkańców świata. Znane gatunki smoków podzielono na dwie grupy: chromatyczne i metaliczne. Do pierwszej zalicza się białe, błękitne, czarne, czerwone i zielone - wszystkie złe i niezwykle okrutne. Do drugiej należą smoki miedziane, mosiężne, ametystowe, spiżowe, srebrne oraz złote - są to dobre i szlachetne istoty, które większość mędrców bardzo szanuje.

Wszystkie smoki z wiekiem zdobywają nowe możliwości i powiększają swą potęgę. Osiągają długość ciała od kilkudziesięciu centymetrów do ponad 30 metrów. Rozmiar smoka zależy od jego wieku oraz gatunku. Smoki to przede wszystkim przerażający drapieżcy, lecz zmuszone żywią się także padliną, a głodne są w stanie zjeść prawie wszystko. Stwory te mają przemianę materii porównywalną do wydajności ogromnego pieca - mogą bez problemu strawić nawet nieorganiczną materię. Niektóre z nich mają wręcz właśnie takie zamiłowania, co do sposobu odżywiania się.

Przyświecające pojedynczym smokom cele i ideały są różnorodne, niemniej żaden z nich nie oprze się pożądliwości. Uwielbiają gromadzić bogactwa, zbierać góry monet i kolekcjonować klejnoty, biżuterię oraz magiczne przedmioty. Smoki posiadające skarbce z ogromną ilością bogactw, nienawidzą zostawiać ich na dłużej niż potrzeba, opuszczają więc legowiska jedynie po to, by patrolować najbliższą okolicę lub zapolować. Stworom tym nigdy dość skarbów. Uwielbiają na nie godzinami patrzeć i pławić się w ich blasku. Lubią tworzyć z nich swoje legowiska, kształtując stosy monet i góry klejnotów tak, by jak najlepiej pasowały do ich ciał. Zanim smok stanie się wielki, w jego skórę wrośnięte są setki klejnotów i monet.

19 komentarzy:

  1. Pierwsza część świetna!!! czekamy na więcej:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomysł! Gratuluje :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  4. Natasza, jestem pod wrażeniem! Ja też lubię smoki, zatem przyłączam się do wielbicieli bloga i czekam na więcej wpisów!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. właśnie zamieściłam na blogu zdjęcia z Pani sesji fotograficznej

      Usuń
  5. Myślę, że te złe zjadły zieloną wiosnę....paskudy!

    OdpowiedzUsuń
  6. hej Nati! Napisz czy takie smoki można hodować w domu! Zuza


    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. smok kolczasty się nadaję!
      a co chciała byś mieć?

      Usuń
    2. No pewnie, najlepiej takiego na którym można latać i zwiedzać świat. ;)

      Usuń
    3. Na smoku SAFERAGON najlepiej latać
      Ale wiem że dziwna nazwa smoka.
      Po prawej stronie bloga sobie zobacz
      bo zamieściłam coś o tobie.

      Usuń
  7. rewelacja! sama chciałabym mieć takiego 30 metrowego,ale mimo wszystko wolę te dobre, a zwłaszcza te co żyją w lesie.a może smoki zaprzyjażnią się z myszami!!!

    OdpowiedzUsuń
  8. Hej Kochani!!!
    Nasza Natka obchodzi dzisiaj swoje urodziny!!!!

    Rośnie duża, dzielna, zdrowa w 100% odlotowa.Śmiej się dużo, ucz się mało na klasówkach ściągaj śmiało. Bądź pomocna jak komputer, szybka jak japoński skuter. Sympatyczna jak maskotka i słodziutka jak szarlotka:)) Wszystkiego Najlepszego Nati:))))!!!! Życzy Ania

    OdpowiedzUsuń