piątek, 5 kwietnia 2013

Poradnik hodowcy smoków, częśc II: Rasy Smoków


Hejka :) oto zapowiadany  drugi post o smokach.
Następny w przygotowaniu.
Mam nadzieję że wam się spodoba :)



NORWESKI SMOK KOLCZASTY

Smoki kolczaste zazwyczaj mieszkają w Rumunii. Tam jest największa kolonia tych smoków. I 200 hodowli. Te smoki gdy się wyklują od razu potrafią ziać ogniem.  Trzeba uczyć je latania jak dzieci mowy. Latanie powinny opanować przy drugim roku życia. Żyją około 300 lat. Ale jak na smoka to niestety bardzo mało. Występują w ubarwieniach: szarobłękitny, czerwony. Osiągają wielkość 8 m.

SAERFIAGRAON (SERFIJAGON) -  tak wiem że dziwna rasa smoka

To chyba najbardziej fascynujące smoki ze wszystkich! Występują w umaszczeniach: biały, mocno niebieski choć przy czwartym roku życia zaczynają robić się błękitnobiałe. Kiedy się wyklują to mają piękny mocno czerwony grzebień na łebku. Grzebień stopniowo zanika do czwartego roku życia gdy zniknie już zupełnie.  Koniuszki skrzydeł mają zakończone żelaznymi piórami. SAERFIAGRAON to jedyny smok który nie zieje ogniem! Te smoki najbardziej sprawdzają się w jeździectwie. np. za czasów wojny świata równoległego ludzie dosiadali te smoki, żeby zaatakować przeciwnika z powietrza.  smok i jeździec mogli porozumiewać się w myślach. Wśród smoków SAERFIAGRAON nie występowały samce.

GRYFIN (GRYF)

Ognisty smok występujący w dwóch wcieleniach – ptaka i smoka. Najczęściej żywi się padliną małych zwierzątek np. małymi ptaszkami, jaszczurkami, myszami i innymi futrzakami. Lepiej nie dosiadać tego smoka bo w każdej chwili może stanąć w płomieniach. Trzeba być ostrożnym, żeby nie przywołać GRYFA charakterystycznym gwizdaniem lub zaklęciem którego nie mogę zdradzić. GRYFY żyją ponad 10000 lat!

SMOK LEŚNY

Te smoki są wyjątkowo malutkie. Największy smok ma 20 cm. A zazwyczaj te smoki mają jeden centymetr. Występują w umaszczeniach: waniliowe błękitne, białe, fioletowe  żółte, zielonkawe i brudno różowe!!! Fascynujący jest ich sposób spania, robią to tak: owijają swój długi ogonek o gałąź i zasypiają jak oposy, ale w nocy zwijają się w ślimaczka i wyglądają jak część gałęzi. Czasami owijają się tak że wyglądają jak nitka na gałęzi. Te stworzonka świetnie się maskują. Czasem smoki leśne, szczególnie te o waniliowym umaszczeniu, bardzo przypominają kwiaty. Smoczki chowają się do domów i szop aby przezimować.  Bardzo dużo tych smoków, najczęściej tych większych, zdechło ze względu na to, że na zimę zamarzają.  
 

5 komentarzy:

  1. Ja też mam w domu smoka. Taki mały, włochaty. Biega po całym domu przygarbiony i jest straaaasznym łakomczuchem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Smok leśny to mój ulubiony.On jest z pewnością dobrym smokiem. Myślę ,że pomaga wiewiórkom odnajdywać ukryte zapasy orzeszków....

    OdpowiedzUsuń
  3. Najbaardziej z podanych tu smokuw podobał mi się Saerfiagraon.
    Myślę,że jest najłagodniejszy, nie zieje ogniem no i bardzo lubię kolor niebiaski:)
    Pozdrawiam,Maja.

    Super pomysł z tym blogiem.

    OdpowiedzUsuń
  4. Wymyśliłam sobie tego
    smoka z filmu Eragon.

    a smoka kolczastego
    (który mi się najbardziej
    podoba) wzięłam z
    Harego Pothera.

    OdpowiedzUsuń